Menu:


Потребителя онлайн

Търсачка:

Знаете ли че:

Анкета:

Къде най-често търсите помощ?
от книгите
от приятели
от психолог
от роднини
чакам да отмине
търся в интернет
справям се сам/а
от лечителки, екстрасенси, гадателки
друго
     Резултати

 

Anonymous >> Угризения на съвестта

Имам такива угризения ... нещо като изкупуване на грехове ... какво да направя :(

brr >>

Обърнете се към религията, мисля, че тя ще даде отговор на терзанията Ви. Опитвали ли сте?

psiharski >>

Религиите разбиват световъзприятието.

Обръщането към която и да било от тях в случая може да доведе до заместване на решението на проблема с някаква успокоителна религиозна илюзия. Това не променя реалността, само прави човека по-сляп за нея.

brr >>

все пак религията променя субективната реалност :D

psiharski >>

[quote:06af77d622="brr"]все пак религията променя субективната реалност :D

Промяната на реалността чрез замяната и с илюзия ми събужда подозрителността. :roll:

avitohol21 >>

Нормално е човек понякога да изпитва угризения, чувство за вина след извършена определена неправилна според самия него постъпка. Въпросът е да бъдат оценени правилно фактите, дали тази поспъпка реално е навредила на другия, как е променила живота му и т.н. Разбира се, добре е човек и да потърси професионална подкрепа от психолог, защото е трудно човек да се погледне сам острани, без да бъде субективен...

Й.Георгиев >>

Темата е стара, но реших да се включа. Всеки човек прави грешки, а това, че имате съвест е огромно предимство в днешно време. Съвестта е онзи съветник, който ни тласка към промяна, осъзнаване. Според мен трябва да си простите, тоест да осъзнаете, че всеки прави грешки и това, че се обажда съвестта означава, че лампичката за промяна е светнала. Така, че - приемете, че това е също опит и без грешки няма как да се променим и продължим напред. :)

brr >>

Съгласна съм напълно с Й. Георгиев. :)

| 1