Anonymous >> Угризения на съвестта
Имам такива угризения ... нещо като изкупуване на грехове ... какво да направя :(
brr >>
Обърнете се към религията, мисля, че тя ще даде отговор на терзанията Ви. Опитвали ли сте?
psiharski >>
Религиите разбиват световъзприятието.
Обръщането към която и да било от тях в случая може да доведе до заместване на решението на проблема с някаква успокоителна религиозна илюзия. Това не променя реалността, само прави човека по-сляп за нея.
brr >>
все пак религията променя субективната реалност :D
psiharski >>
[quote:06af77d622="brr"]все пак религията променя субективната реалност :D
Промяната на реалността чрез замяната и с илюзия ми събужда подозрителността. :roll:
avitohol21 >>
Нормално е човек понякога да изпитва угризения, чувство за вина след извършена определена неправилна според самия него постъпка. Въпросът е да бъдат оценени правилно фактите, дали тази поспъпка реално е навредила на другия, как е променила живота му и т.н. Разбира се, добре е човек и да потърси професионална подкрепа от психолог, защото е трудно човек да се погледне сам острани, без да бъде субективен...
Й.Георгиев >>
Темата е стара, но реших да се включа. Всеки човек прави грешки, а това, че имате съвест е огромно предимство в днешно време. Съвестта е онзи съветник, който ни тласка към промяна, осъзнаване. Според мен трябва да си простите, тоест да осъзнаете, че всеки прави грешки и това, че се обажда съвестта означава, че лампичката за промяна е светнала. Така, че - приемете, че това е също опит и без грешки няма как да се променим и продължим напред. :)
brr >>
Съгласна съм напълно с Й. Георгиев. :)
| 1