PSY FORUM

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
галерияГалерия   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Психологични консултации и изследвания, Медицински център "АНГИО" - поликлиника Военно Медицинска Академия, ул. "Г. Софийски" №3, тел.: 0884 97 55 97

psy
В момента е: Пон Дек 17, 2018 4:15 pm
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ВЪПРОСИ » ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ
консултация
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Автор Съобщение
Вививана 67
Гост

МнениеПуснато на: Вто Дек 16, 2008 7:07 pm    Заглавие:  консултация   Отговорете с цитат 

Имам необходимост от отговор на следния въпрос: В училището, в което работя като психолог, постъпи до директора жалба от родители, в която ме обвиняват в незачитане правата на децата. Когато консултирам ученици трябвало да питам затова техните родители, т.е. да получа разрешението им. Вярно ли е това и ако е така на какво основание, за да знам как да се защитя пред директора.
Благодаря на всички, които ми дадат съвет как да постъпя и посочат нормативния текст,на който да се опра в защитата си.
Върнете се в началото
trifon

МнениеПуснато на: Нед Яну 04, 2009 3:04 am    Заглавие:  глупости на търкалета   Отговорете с цитат 

Изобщо не слушай кво ти говорят родителите. Нали имаш длъжностна характеристика. там пише какво можеш да правиш. Ако продължават да се оплакват - ги пращаш при Агенцията за закрила на детето. Там шеф е Христо Монов - нали знаеш наш човек (психолог) -така че нищо няма да постигнат - тъкмо напротив - той ще им каже че психолога това му е работата - да консултира Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Вероника Иванова

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2009 2:26 pm    Заглавие:   Отговорете с цитат 

Здравей Вививана 67,сложен е казуса,но сам по себе си ти носи много психологична информация за защитите на тези родители. Idea
Има един основен проблем в училище,по закон ти не си психолог,а педагогически съветник.Трифон е прав,че можеш да се позовеш на длъжностната си характеристика-но ако имаше адекватна такава.Работила съм в училище и знам,че има само една объркана длъжностна характаристика.На мен ми се е случвало да се прави проблем защо правя диагностика бе знанието на родителите.
Като педагогически съветници могат да работят и педагози,които не могат разбира се да правят психологично консултиране.Длъжностната характеристика не би могла да помогне.
Важно е директора да е на твоя страна и да се разберете с него каква стратегия ще предприемете по въпроса.В училище трябва да се работи в екип.Истината е,че родителите могат да не позволят на детето да посещава консултации при теб.Те имат право на това.Не пишеш за колко годишни деца става въпрос?Много е деликатно и затова е добре да изработите стратегия с директора.Пожелавам успех и пиши как се е развил случая.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [3 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ВЪПРОСИ » ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ
Идете на:  

Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети